Efsane filmin yeniden çevrimi izleyiciyle buluşacak

Bu gizemli ve sürükleyici hikaye, izleyicilere adeta bir intikam ateşi sunarken, karakterin acı dolu yolculuğunu gözler önüne seriyor.

John Wick 4 filminden çıkarılabilecek bir ders varsa, o da Bill Skarsgård’ı öldürmenin beklenenden daha fazla çaba gerektirdiğidir. Aynı ders, uzun süredir beklenen “Karga” filminin yeniden yapımında da karşımıza çıkıyor. 1994 yapımı orijinal film, geçmişte Brandon Lee’nin, yeniden hayata döndürülen Eric Draven karakteriyle suç dünyasına karşı verdiği mücadele ile kült bir favori haline gelmişti. Rupert Sanders’ın yönettiği bu yeni versiyonda, Bill Skarsgård, öldürülen sevgilisinin ruhunu kurtarmak için ölümden döndürülen genç aşığa hayat veriyor. FKA Twigs’in canlandırdığı sevgilisiyle birlikte acımasızca öldürülen Eric, gerçek aşkını kurtarmak için kendini feda etme şansı bulduğunda, katillerinden acımasız bir intikam almaya yemin eder. Yaşayanlar ve ölülerin dünyasını dolaşarak, yanlışları düzeltmeye çalışır.

İlk fragman, gotik stilin 2024 yılına özgü bir dokunuşla sunulduğunu, bol miktarda kanlı şiddet ve önemli düzeyde angst içerdiğini vaat ediyor. Fragmanda sadece Skarsgård’ın merdivenlerden yukarı yürürken kurşun yağmuruna tutulması değil, aynı zamanda Eric Draven karakterinin bir kılıçla göğsünden bıçaklanıp ardından kendi göğüs yarasından bir saldırganı vurduğu bir dövüş sahnesi de dikkat çekiyor. Eric ve Shelly’nin cinayetlerini tasvir eden sahnelerin görselliği de oldukça etkileyici.

Yıllar önce, merkezi bir figür olarak ’90’ların goth kültürünün zirvesini temsil eden, özür dilemeyen bir emo hikayesi sunulmuştu. Üç on yıl sonra, emo meşalesi büyük ölçüde ototune’lu SoundCloud rapçilerine geçmiş gibi görünüyor ve bu sefer Draven’in tarzı için bir şablon gibi duruyor.

Resmi özet şöyle diyor: “Ruhsal ikizler Eric Draven (Bill Skarsgård) ve Shelly Webster (FKA twigs) onların karanlık geçmişinin şeytanları tarafından acımasızca öldürülür. Gerçek aşkını kurtarmak için kendini feda etme şansı bulan Eric, katillerinden acımasızca intikam almaya çıkar, yanlışları düzeltmek için yaşayanlar ve ölülerin dünyasında yolculuk eder.”

Yeni “Kargafilmi, yeni bir gotlar neslini ilhamlayacak mı? ’90’ların hayranlarını kazanabilecek mi? Ve onu John Wick ile dövüşürken görebilecek miyiz? Bu soruların en azından bazılarının cevabı, film 7 Haziran’da İngiltere sinemalarında gösterime girdiğinde gelecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x