Bursluluk sınavı kaç dakika, saat kaçta bitiyor?

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için sınavı günü geldi. Bursluluk sınavı giriş belgesi “www.meb.gov.tr” sitesinde erişime açıldı, öğrenciler TC kimlik no ve doğum tarihini yazarak sınav merkezi, bina, salon ve sıra numarasını öğrenebilecek.

BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Millî Eğitim Bakanlığınca yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), 21 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilecek.

Sınav, 21 Nisan 2024 tarihinde tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile 10.00’da merkezî sistemle aynı anda başlatılıp tek oturum şeklinde düzenlenecek.

BURSLULUK SINAVI KAÇ DAKİKA, SAAT KAÇTA BİTİYOR?

Sınavda 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ile hazırlık sınıfı öğrencilerine dörder seçenekli 80 soru sorulacak ve 100 dakika süre verilecek. 

9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine ise dörder seçenekli 100 soru sorulacak ve 120 dakika süre verilecek.

BURSLULUK SINAV GİRİŞ BELGESİ AÇILDI MI?

Bursluluk sınav giriş yeri, salonu, sıra numarası, alacağı sınav tedbir hizmeti gibi bilgilerin yer aldığı Bursluluk sınavı giriş belgesi http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayınlandı.

Sınav giriş belgesi yayınlandığı andan itibaren öğrenciler TC kimlik no ve doğum tarihini yazarak sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine ulaşabilecek.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sınav giriş belgelerinizi kayıtlı olduğunuz okuldan alabilirsiniz.

BURSLULUK SINAVI YENİDEN NİSAN AYINDA

Daha önce öğretim yılı bitmeden yapılan bursluluk sınavları, koronavirüs salgını nedeniyle eylül ayı itibarıyla gerçekleştiriliyordu. Bu yıl 2023 – 2024 eğitim öğretim yılı sona ermeden yaz tatili öncesinde öğrencilerin güncel bilgileriyle sınava girebilmeleri için 21 Nisan 2024 tarihinde, eğitim öğretim yılı tamamlanmadan yapılacak.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgiler ise yayımlanacak olan “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı Başvuru ve Uygulama Kılavuzu 2024″te yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x